Svatopluk Bartík, současný uvolněný radní Krna-střed pro dodržování práva, který se má dle zcela nepodložených informací stát již brzy novým starostou největší krněnské městské části, má jasno. Obskurní a  nikým nezvolená ohňostrojová přehlídka Ignis Krnensis, která všem jen otravuje život a nikoho nezajímá, skončí. Pan radní, který se po neshodách se současným starostou Martinem Bejvlem Landou, jakož i všemi ostatními členy hnutí Žít Brno osamostatnil a snaží se získat podporu koaličních, ale i opozičních zastupitelů pro vysněnou starostovskou funkci, nám překvapivě poskytl rozhovor.

bartík ohnostrojeCelou kauzu odstartoval Krněnský deník, který přinesl tuto šokující zprávu jako první v neděli večer.

Žít z Brna: Pane radní, proč si myslíte, že ohňostrojové přehlídka s tak dlouhou tradicí má být zrušena?

Svatopluk Bartík: Jednak na ni Brno přispívá a to je dle mého názoru špatně a navíc co vím ze svého okolí, lidi v Brně ohňostroje absolutně nezajímají, chodí se na ně dívat tak maximálně pár idiotů, možná bezdomáči na nádraží mají povyražení, ale normálním lidem jsou ukradené. A pro plebs a lůzu takové blbosti Brno pořádat nemá.

Žít z Brna: Pořadatelé uvádějí, že ročně ohňostroje zhlédne kolem půl milionu lidí, je jich docela dost v ulicích, spoustu z nich si oblíbilo hlavně ty na přehradě. Nevěříte, že je o ně takový zájem?

Svatopluk Bartík: To jste asi padlá na hlavu. Viděla jste snad někdy někoho, že by na ty stupidní rachejtle někdo koukal? Já ne. A jestli jsou takoví, pak mají smůlu. Jak říkám, zábavu pro plebs podporovat nebudeme.

Žít z Brna: Asi máme každý jinou zkušenost a jiné informace..

Svatopluk Bartík: Ta Vaše mě fakt nezajímá. Já mám informace správné a mám i pravdu. A lidi mi píší, ať už tuhle debilitu zatrhnu. Podporují mě. Chcu jim vyjít vstříc.

Žít z Brna: Vadí Vám i to, že se na jejich konání finančně podílí také město. Proč?

Svatopluk Bartík: Vy jste vážně hlupaňa. Copak má město financovat takový kraviny? Peníze jsou potřeba jinde, na podporu ekologie, neziskových organizací, klientů IQ Roma servis a všech potřebných projektů, které vybereme a které schválíme. Na ohňostroje prostě nebude. A skončí i další podobné nesmysly.

Žít z Brna: Jaké konkrétně máte na mysli?

Svatopluk Bartík: Začínáte mě s těmi otázkami vážně srát. Potkávám kolem sebe každý den tolik blbců, ale Vy dnes vedete. To je přece každému jasné, co mám na mysli. Sbohem.

Plebs a lůza tak mají v Krně smůlu, ohňostroje budou od příštího roku minulostí. Vedení města se bude Bartíkovým návrhem zabývat ihned po skončení letošní ohňostrojové přehlídky. Zda tuto akci nahradí od příštího roku Krněnské veganské hody, jak se neoficiálně proslýchá, zatím není jasné.