Tak je to tady. Současný náměstek brněnského primátora pro kultůru Matěj Hollan plní po půl roce svůj slib, se kterým kandidoval na primátora Brna a starostu Brna-střed. Jak sám na podzim přiznal v rozhovoru pro Zpravodaj Agrofertu, má chuť se posunout někam dál. Kavárny, jedenáct piv denně a házení článků na web a sociální sítě ho už přestalo bavit.

„Spustili jsme volební web. ŽítBrno.cz bude fungovat spíše už jen jako nějaký historický artefakt. Možná někdo z kolegů, kdo nekandiduje, tam nějaký článek napíše. Pokud se nám ve volbách podaří uspět a dostaneme se třeba do vedení radnice, rád Onderkovi a jeho partě předám přístupové heslo. Oni jsou schopní tu satiru dělat daleko kvalitněji.“

redakce ŽzB

Redakce Žít z Brna krystalizuje

A povedlo se. Matěj to ve volbách dal a nyní konečně nazrál čas, předat klíče od původní kanceláře a přístupy k Žít Brnu. Na tajné schůzce s bývalým primátorem Onderkou na Božence, kam Roman dorazil i se svou početnou partou, se vše podstatné doladilo. Po jedenáctém Matějově pivu a Romanově whisky se z tajné porady stala otevřená pijatika, během níž získali přístupy k nejlepšímu webu všichni její účastníci. Uvolnil se i původně zcela frustrovaný a do sebe uzavřený exstarosta Šťástka, který v návalu lítosti nad ztrátou milované radnice dlouho nepromluvil. Nakonec došlo i na tykání, přátelská objetí a zpěv hymny na oslavu vítězství Komety nad Zlínem. Žít Brno má tak nový redakční tým, schválený samotným Matějem. A jedna podstatná věc na závěr. Po dohodě všech zainteresovaných aktivistů, politiků, místních povalečů, kmotrů a smetánky na Božence měníme název. Žít Brno přechází na Žít z Brna. Chceme být trendy, in a aktuální. Vymyslel to Matěj. A tak to máme rádi. Jupí:-)